Gmina Mieroszów w Programie „GMINA PRZYJAZNA SENIOROM”!

24 stycznia 2019

Miło nam poinformować, że Gmina Mieroszów dołączyła do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Celem Programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

W dniu 22.01.2019 r. podczas uroczystości z okazji 12-tej rocznicy powstania Klubu Seniora w Mieroszowie, ambasador zdrowego stylu życia Głosu Seniora – Pan Marek Pilch wręczył Burmistrzowi Mieroszowa – Panu Andrzejowi Lipińskiemu certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom. Koordynatorem  przedsięwzięcia w naszej Gminie jest pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie Pani Alicja Tempes. Na spotkaniu również zostały wręczone seniorom pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora.

Ogólnopolska Karta Seniora umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów w Polsce jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie. Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem: https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora/

Wszystkich seniorów z Gminy Mieroszów, którzy ukończyli 60 lat zapraszamy po odbiór Kart do Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, ul. Żeromskiego 32 w każdy wtorek w godzinach 12:00 – 14:00, tel. 74 8458 262.