8 osobowy samochód przekazany przez Gminę Friedland dla Gminy Mieroszów.

6 grudnia 2016

 „Ten prezent w postaci samochodu jest dowodem, że współpraca między miastami Frydlandzkimi jest żywa i rozwija się. Obiecuję, że w miarę możliwości moja gmina będzie wspierała waszą. Podczas ostatniego spotkania długo rozmawiałem z burmistrzem Raczyńskim i wspólnie doszliśmy do porozumienia, że chcielibyśmy wspólnie włączyć się i rozwijać kilka zagadnień dotyczących naszej współpracy.  Wymiana młodzieży, wymiana doświadczeń, pomoc, wymiana fachowa i budowanie kontaktów między naszymi przedsiębiorcami, będzie realizowane wspólnymi siłami.” Powiedział podczas przekazywania samochodu burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs.

img_8839

Burmistrz Marcin Raczyński dziękując serdecznie Andreasowi Friedrichsowi i członkom delegacji z Friedlandu dodał:  ” Rozwijanie współpracy między miastami Frydlandzkimi , które współdziałają już od 1996 roku jest z jedną z moich deklaracji, które złożyłem ubiegając się o urząd burmistrza. Fakt, że miedzy naszymi urzędami nawiązał się tak serdeczny, przyjacielski kontakt bardzo cieszy i wróży dobrze na przyszłość. Idea współpracy, pomocy między „frydlandami” jest bardzo ważna i potrzebna. Będę wspierał wspólne pomysły i mam nadzieję, że wkrótce zrealizujemy kilka z nich. Podczas Zjazdu Miast Frydlandzkich, który zaplanowany jest na czerwiec 2017 w Mieroszowie, zaprezentujemy owoce naszej współpracy.”


Członkami delegacji z Friedlandu, która przebywała w Mieroszowie 1 i 2 grudnia 2016 byli : Burmistrz Friedlandu Andreas Friedrichs ,  córka Burmistrza Nadin Friedrichs,    Członek Rady Miejskiej Jürgen Rozeck oraz Redaktor Jürgen Gückel. 

Ze strony Gminy Mieroszów w spotkaniu wzięli udział : Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński , Zastępca Burmistrza Rafał Dzimira, Radny RM Mieroszowa Dariusz Szmulik.