Narciarstwo zjazdowe

W rejonie Przełęczy Trzech Dolin i Hali pod Klinem usytuowane są dwie stacje narciarskie. Zróżnicowane nachylenie stoków sprawia, że szusować może tu każdy, bez względu na umiejętności. Specyficzny klimat górski panujący na przełączy sprawia, że sprzyjające warunki narciarskie panują tu do późnej wiosny. Narciarstwo zjazdowe w rozległej niecce Przełęczy Trzech Dolin uprawiane jest od XIX stulecia, kiedy to Sokołowsko zostało odkryte jako uzdrowisko. Wspaniałe widoki na całą grań Sudetów ze Śnieżką i Śnieżnikiem oraz doskonały mikroklimat spowodowały, że już sto lat temu oferowano tu wiele atrakcji. W nieco późniejszym czasie systematyczne zwiększało się zainteresowanie sportem i turystyką mieszkańców pobliskiego Wałbrzycha i okolicznych miejscowości.


Tradycje te od 1998 roku kontynuuje Muflon Ski Stacja, uruchamiając w sezonie 2012-13 drugi wyciąg narciarski oraz budując kolejne elementy infrastruktury. Stacja narciarska Muflon Ski znajduje się w szczytowej partii Gór Suchych, w bezpośrednim sąsiedztwie schroniska Andrzejówka. Malownicze położenie na wysokości 850 m. n.p.m. zapewnia piękne widoki i doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Muflon Ski Stacja oferuje dwa talerzykowe wyciągi o długości 250 i 260 m. Do dyspozycji jest wiele tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Narciarze znajdą tu ratrakowane i oświetlone stoki, przyjazną obsługę i instruktorów narciarstwa. Jest też wypożyczalnia sprzętu i obszerny parking. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest także dobry dojazd z Wałbrzycha oddalonego zaledwie o 12 km.

Kontakt:
tel.: +48 607 546 295
tel.: +48 513 269 234
www.muflon-ski.pl


W okolicy Andrzejówki znajduje się również wyciąg Gwarek. Obiekt funkcjonuje od 1983 roku i był jednym z pierwszych dwuosobowych wyciągów orczykowych na Dolnym Śląsku. Wyciąg o długości 360 m. posiada przepustowość 1200 os./godz. Szerokość stoku 90 m., różnica wzniesień 74 m. Górna stacja zlokalizowana jest na wysokości 845 m n.p.m. Obiekt oferuje oświetlone i systematycznie ratrakowane trasy zjazdowe o następujących parametrach:

Czerwona A 380 m

Czerwona B 420 m

Niebieska 550 m

W bezpośrednim sąsiedztwie Gwarka w miejscu byłego wyciągu Lech uruchomiony został również 150 metrowy wyciąg talerzykowy przeznaczony dla początkujących narciarzy.

Kontakt:
tel.: +48 74 847 67 49
tel.: +48 691 150 333
www.wyciag-gwarek.pl