Akcja „Posprzątamy 101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości” w Mieroszowie

15 listopada 2019

W długi listopadowy weekend kilkunastu mieszkańców naszej gminy dołączyło do akcji „Posprzątamy 101 szczytów w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości” organizowaną przez portal Aktualne Warunki w Górach. W całej Polsce w dniach 9-11 listopada trwały spacerowe wyjścia na szczyty, których celem było uprzątnięcie zalegających  na szlakach (i poza nimi!!) śmieci.

Do akcji  została wytypowana Lesista Wielka.  W te 3 dni oficjalnie na szczycie znalazło się 5 grup, łącznie 14 osób, które ze szczytu pod Gościniec Eden i do Unisławia zniosły łącznie 12 worków śmieci! Ciekawostką był wózek dziecięcy i kule ortopedyczne :((

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom dorosłym i dzieciom, które włączyły się w akcję i aktywnie spędziły ostatnią sobotę, niedzielę i poniedziałek! Dzięki Wam góry są czystsze i zapraszają do kolejnych wycieczek! 

Co ciekawe, kilka osób spontanicznie udało się w ramach akcji posprzątać także górujący nad Unisławiem Stożek Wielki. W konsultacji z Nadleśnictwem Wałbrzych, które zgłaszało śmieciowy problem od dawna, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie zorganizować podobną akcję na Stożku! Niedługo podamy szczegóły.

Koordynatorem akcji ze strony organizatorów był przewodnik sudecki Tomasz Z. Garpiel (link  https://www.facebook.com/panprzewodnik.sudecki/?modal=admin_todo_tour).

Już niedługo zaprosimy na spacery po otaczających Mieroszów wzniesieniach z komentarzem przewodnika.

Jeszcze raz dziękujemy za udział!

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński