Dzień dziecka na EKO-SZLAKU

2 czerwca 2016

1 czerwca młodzież z Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego, oraz Dom Dziecka „CAHTARINA” aktywnie świętowała Dzień Dziecka uczestnicząc w rajdzie ekologicznym na Lesistej Wielkiej. W ramach zajęć na EKO SZLAKU i w EKO KLASIE odbyły się trzy patrole mające za zadanie zaobserwowanie piękna lokalnej przyrody oraz przygotowanie materiałów zdjęciowych dotyczących promocji ekologii i piękna Gór Suchych.

Spotkanie młodzieży z ekologią to część zainicjowanego przez Gminę Mieroszów pomysłu , który uzyskał wsparcie Funduszu Toyoty w ramach akcji „Dobre pomysły zmieniają świat”. Do realizacji projektu EKO-SZLAKU włączyły się także: Nadleśnictwo Wałbrzych, Dolnośląskie Parki Krajobrazowe, Firma Friedlander, Zebra Sp z o.o , PGK Sanikom Sp z o.o , PHU LAS BUD s.c, PWSZ im Angelusa Silesiusa, Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego, Dom Dziecka „CATHARINA”, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej drużyna VIRTUS, Fundacja „Dolina Inspiracji” z Sokołowska oraz wielu wspaniałych ludzi, którzy cały czas wspierają nasza inicjatywę.

Zadania postawione dziecięcym eko-patrolom zostały wykonane celująco, młodzież uczestniczyła również w grach i zabawach sportowych. Imprezie patronował i nad jej przebiegiem czuwał Pan Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, który przyjął również uroczystą deklaracje Harcerzy z ZHR Virtus, deklarację prowadzenia systematycznej obserwacji EKO SZLAKU. Na koniec wszyscy posilili się przy ognisku, posprzątali szlak wyrzucając znalezione odpadki do wyznaczonych pojemników. Kiedy ostatni uczestnicy odjeżdżali autobusem spadł ulewny deszcz żegnając naszych ekologów.
Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo i wsparcie projektu, a turystów zapraszamy na cały szlak, który będzie gotowy na początku lipca 2016.