Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Służby Zdrowia

7 kwietnia 2021
?Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Służby Zdrowia.
W tym dniu swoje święto maja wszystkie Osoby pracujące w instytucjach zajmujących się ochrona zdrowia.
Aktualnie, w tym dniu obchodzone są dwa święta:
✅Światowy Dzień Zdrowia oraz
✅Dzień Pracownika Służby Zdrowia.
Senat ustanowił rok 2021 Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia. M.P.2020.1186 UCHWAŁA SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 grudnia 2020 r. o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia.
Bieżący rok przejdzie do historii jako pierwszy rok światowej pandemii koronarowirusa.
Niestety, ostatnie miesiące pokazują, że choroba nie poddaje się i ciągle musimy żyć w jej cieniu. Polska, podobnie jak i cały świat, po wielu latach epidemicznego spokoju, cały czas mierzy się z koronawirusem, pracownicy ochrony zdrowia z narażeniem zdrowia i życia walczą z nieznanym do końca zagrożeniem i będą to robić przez najbliższe miesiące, a może i lata.
Od początku pandemii Pracownicy Ochrony Zdrowia nie czekali na wytyczne.
Od pierwszego dnia, nie zważając na wielkie zagrożenie, wypowiedzieli jej walkę. Nawet nie dysponując wystarczającą ilością środków ochrony indywidualnej, ratowali życie i zdrowie pacjentów.
Dla nas wszystkich stali się wielkimi, choć często bezimiennymi, bohaterami. Średnia wieku lekarza czy pielęgniarki w Polsce przekracza 50 lat, a więc ludzie, którzy walczą z chorobą, często należą do grup podwyższonego ryzyka i sami są zagrożeni.
Narażając własne zdrowie i życie, pozostawili rodziny, musieli odizolować się od swoich bliskich, by nie być dla nich dodatkowym zagrożeniem.
Dzięki mediom poznawaliśmy historie Ratowników Medycznych, którzy, by ograniczyć ryzyko, zamieszkali w hotelach czy szpitalach. Wielokrotnie słyszeliśmy o Lekarzach i Pielęgniarkach, którzy pracując w tzw. szpitalach jednoimiennych, nie odchodzili od łóżek pacjentów, lecz heroicznie pomagali wszystkim potrzebującym.
Na co dzień doświadczali podziwu i wsparcia. Niestety byli i tacy, którzy nie skrywali niechęci wobec nich i ich hejtowali, gdyż bali się, że pracownicy ochrony zdrowia roznoszą zarazę.
Społeczeństwo, którego życie i zdrowie dziś tak bardzo zależy od wysiłków Pracowników Ochrony Zdrowia, musi o nich pamiętać, zabezpieczając odpowiednio zarówno płace, jak i warunki pracy dla nich wszystkich. Rządzący powinni o nich dbać, zapewniając właściwe finansowanie całej ochrony zdrowia oraz odpowiednie nagradzanie i docenianie.
Wszyscy oni to cisi bohaterowie wielu ostatnich miesięcy i zapewne wielu następnych lat, zasługujący na szacunek.
Senat Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiając rok 2021 Rokiem Pracowników Ochrony Zdrowia, oddaje im hołd oraz wyraża szacunek i uznanie dla ich wielkiej pracy.
Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.
Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/akty/m-p-2020-1186,19058488.html?fbclid=IwAR1Q5WtFaAbhXxaEFLHX5lERO5wvaFY6iBNeXKKYuWgFVAHibKUj-ZAFmfU

Zobacz koniecznie

Strefa dla inwestora
Działki budowlane
Lokale mieszkalne i użytkowe
Przygotowanie
Lokalnego Programu Rewitalizacji
Gminy Mieroszów
Polsko-Czeska
Współpraca transgraniczna
Film promocyjny i prezentacja
Bike Arena
Parkowa Góra
Gmina Mieroszów
ZOO Farma

Kinoteatr Zdrowie
Reaktywacja