GMINA MIEROSZÓW NA JARMARKU ŚWIĄTECZNYM W MEZIMESTI

5 grudnia 2017

3-go grudnia reprezentantki Sekcji Rękodzieła przy Mieroszowskim Centrum Kultury, wzięły udział w Jarmarku Świątecznym w czeskim Mezimesti. Jarmark to kolejne wydarzenie w ramach projektu „Pod jednym dachem2” mającym na celu integrację społeczności na pograniczu polsko-czeskim.
Panie z Sekcji Rękodzieła zabrały ze sobą przepiękne ozdoby świąteczne-nie zabrakło stroików,wianków,bałwanków,choinek,śnieżynek i wielu wielu innych rzeczy wykonywanych różnymi technikami.
Zainteresowanie dziełami przerosło oczekiwania. Wszystkim udzielił się już świąteczny nastrój,integracja z naszymi sąsiadami była niezwykle miła. Mogliśmy posłuchać kolęd w wykonaniu czeskich dzieci,obejrzeć prace czeskiej Sekcji Rękodzieła,wziąć udział w losowaniu i napić się gorącej herbaty, a przede wszystkim porozmawiać, wymienić uśmiechami i serdecznościami. Magia świąt już zadziałała.
W podziękowaniu za współpracę i zaproszenie częstowaliśmy naszych czeskich sąsiadów polskim bigosem-zrobionym przez kuchnię przy MCK. Nasza potrawa zrobiła ogromną furorę,a pochwałom nie było końca! 
Ogromne podziękowania dla Pań z Sekcji – pani Marii,pani Małgosi, pani Jadzi i pani Bożenie, które reprezentowały naszą Gminę, stając się tym samym jej „żywą promocją”.