Informacja na temat zapisów na szczepienia Covid-19 w Gminie Mieroszów

22 stycznia 2021

INFORMACJA na temat zapisów na szczepienia Covid-19 w Gminie Mieroszów ‼

✔Praktyka Lekarza Rodzinnego Piotra Polańskiego jako jedyna na terenie Gminy uzyskała możliwość szczepień przeciwko Covid-19.

✔Zapisy, zgodnie z harmonogramem dla grupy pacjentów 80+ rozpoczęły się 15.01.2021.
Niestety, założenia Narodowego Programu Szczepień, w tym dostępność jedynie 30 dawek szczepionki na jedną przychodnię na tydzień, dotkliwie ograniczyły możliwości.
Przychodnia może zaszczepić do końca marca jedynie 300 osób !
– a zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania.

✔Przykładowo samych tylko seniorów 80+ w przychodni mamy ponad 120, do tego dodatkowo drugie tyle z sąsiedniego Tellmedu.

✔W dniu 22.01 system umożliwił zapisy pacjentów z przedziału 70-79 lat. A takich, tylko w placówce Dr Polańskiego mamy ponad 240…

✔Można powiedzieć że sukcesem zakończyły się zapisy najbardziej zagrożonej grupy, czyli 80+. Tu wszyscy chętni którzy zgłosili się do Praktyki zostali zapisani. Spowodowało to jednak bardzo duże uszczuplenie możliwości zapisania seniorów młodszych, jedynie do ok. 100 osób.

‼Co mają zrobić pozostali?
Mogą oczywiście uzbroić się w cierpliwość i poczekać.
Wszyscy którzy zadeklarowali się na listy oczekujących będą zapisywani przy kontynuacji programu od kwietnia.
Innym wyjściem jest możliwość, by poprzez infolinię 989 lub Indywidualne Konto Pacjenta spróbować zapisać się do innych punktów szczepień. Jeszcze widzimy wolne miejsca w Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
W przychodni możemy także spróbować zapisać pacjenta do innego punktu szczepień, zainteresowanych prosimy w takim przypadku o kontakt z rejestracją Praktyki Lekarza Rodzinnego Piotra Polańskiego:
☎ ☎ ☎ tel. 748458272

Dodatkowo informujemy, że Gmina w uzasadnionych przypadkach może zorganizować transport osób w wieku 70+ na szczepienia.
W takim przypadku prosimy o kontakt z Koordynatorem ds Szczepień Panią Ewą Kisztelińską pod nr telefonu 74 3030015.