JARMARK ŚWIĄTECZNY

19 grudnia 2017

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…” słowa piosenki zespołu Czerwone Gitary doskonale oddają nastrój i atmosferę Jarmarku Świątecznego, który miał miejsce 16-go grudnia w mieroszowskim rynku. Od samego rana słychać było dźwięki świątecznych piosenek, zwiastujących wszystkim mieszkańcom, że nie będzie to zwykła sobota.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach swoje prace wystawili na sprzedaż rękodzielnicy z Gminy Mieroszów, a było ich sporo. W drewnianych domkach można było kupić domowy chleb, skarpety robione na drutach od przedstawicieli Sołectwa Unisław, piękne ozdoby wykonane przez dzieci i rodziców z ZSP Sokołowsko, ozdoby i świece zrobione przez panią Basię Bukowską-Matusiewicz oraz cudowne i unikatowe wyroby znanych już w regionie pań z Sekcji Rękodzieła działającej przy Mieroszowskim Centrum Kultury, tym razem pani Krysia, pani Jadzia i pani Bożenka zachwyciły swoimi pracami mieszkańców. Można było także podziwiać i zakupić ozdoby wykonane różnymi technikami przez wychowawczynie i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Muchomorki” oraz niezwykłe bombki, albumy i kartki wykonane przez panią Dorotę Borkowską. Podczas Jarmarku swoje przepiękne rzeźby wystawił także pan Józef Mierzwa z Wałbrzycha.

Jarmark oficjalnie rozpoczął się o godzinie 12.00 koncertem w wykonaniu pana Zbigniewa Nikodema Szałko, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy i wprowadził w iście świąteczny nastrój.

Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński odwiedził wszystkie stoiska, wręczył rękodzielnikom drobne upominki i życzył wszystkim mieszkańcom radosnych, spokojnych, wesołych świąt. „Dzisiejszy Jarmark przerósł moje oczekiwania, jestem bardzo zadowolony, że mogę być tutaj z Państwem” – dodał.

Wspólne kolędowanie trwało kilka godzin, dobro i ciepło bijące od uczestników i przyjezdnych zespołów, udzieliło się wszystkim odwiedzającym Jarmark. Cały czas rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu zaproszonych zespołów z zaprzyjaźnionych miejscowości. W trakcie Jarmarku wystąpiło siedem zespołów: Czerwone Róże, Zgoda, Synyor Richi, Retro, Renoma, Wrzos i oczywiście mieroszowskie Irysy, które z występu na występ prezentują się coraz lepiej.

Pozytywnym opiniom i komentarzom zadowolonych uczestników nie było końca, niektórzy wcale nie mieli ochoty odjeżdżać do domów.
Mieroszowskie Centrum Kultury przygotowało dla wszystkich mieszkańców i uczestników darmowy poczęstunek-pyszny bigos oraz barszcz czerwony z uszkami. Ogrzać można było się także grzanym winem z owocami i przyprawami.

Dla dzieci nie lada atrakcją okazała się „żywa szopka”, w której zagościły zwierzęta.

Podczas Jarmarku odbyła się także loteria, a na koniec wręczona została nagroda specjalna. Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Maria Chmielnicka, wylosowała szczęśliwego zwycięzcę, którym okazała się mieszkanka Mieroszowa pani Krystyna Łozowska. Zwyciężczyni wybierze się na obiad lub kolację o wartości 100 zł do Restauracji Kryształowa w Wałbrzychu.
Był to pierwszy, ale nie ostatni tak udany Jarmark Świąteczny, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie on jeszcze bardziej rozbudowany i odwiedzi go jeszcze więcej mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia -pracownikom Mieroszowskiego Centrum Kultury, panu Marcinowi Nowaczykowi z ZOO Farmy w Łącznej, pani Agnieszce Nowak za ufundowanie Vouchera do Restauracji Kryształowa, panu Piotrowi Brzęckiemu wiceprezesowi FWO „Camela”, Sołectwu Sokołowsko, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mieroszowie, rękodzielnikom, uczestnikom, wszystkim wykonawcom i mieszkańcom.