JASEŁKA W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEROSZOWIE

29 grudnia 2017

22 grudnia 2017r. to był bardzo uroczysty dzień w naszej szkole. W ten piękny czas przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli – pani Małgorzaty Przybylskiej, Joanny Altheim i Anny Chorążyczewskiej przygotowali w Mieroszowskim Centrum Kultury ciekawy świąteczny program artystyczny, tradycyjne jasełka pn.: ”Stajenka polska”. Przygotowywanie jasełek oraz wigilijne spotkania uczniów z wychowawcami przed Świętami Bożego Narodzenia na stałe weszło w harmonogram pracy naszej szkoły. 
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, zwierząt, trzech króli. Uroku inscenizacji dodały elementy współczesnego życia, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Życzenia również przekazali zaproszeni gości: Pan Marcin Raczyński- Burmistrz Mieroszowa i Pani Maria Chmielnicka – Przewodniczącej Rady Miejskiej.