Klub Lotniczy im. Leszka Owsianego

21 czerwca 2016

KLUB LOTNICZY IM. LESZKA OWSIANEGO
– PILOTA DYWIZJONÓW POLSKICH
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIEROSZOWIE

Na wniosek dyrektora i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej zarejestrował działalność Klubu Lotniczego im. Leszka Owsianego- porucznika pilota, bohatera wojennego, honorowego obywatela miasta Mieroszów.

Dyplom został nam wręczony  podczas uroczystości w sobotę 11 czerwca 2016 r. w trakcie  „RODZINNEGO PIKNIKU Z MODELAMI LOTNICZYMI ”  – „O  UŚMIECH DZIECKA” odbywającej się pod Honorowym Patronatem  Burmistrza Mieroszowa Pana Marcina Raczyńskiego.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w szkole będzie działał Klub Lotniczy i jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować osobom, które pomogły nam zrealizować to przedsięwzięcie: Panu Jerzemu Siatkowskiemu- Prezesowi Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, Pani Bolesławie Jońca- pierwszej kobiecie w Polsce, która otrzymała Srebrną Odznakę Szybowcową oraz Panu Marcinowi Raczyńskiemu- Burmistrzowi Mieroszowa.

Pod Górą Szybowcową, nasi uczniowie mogli zmierzyć się w zawodach latawców oraz modeli swobodnie latających F1H- F1A ½. Podziwialiśmy loty rakiet silnikowych oraz loty balonów wykonanych przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Nie zabrakło pucharów, medali oraz dyplomów dla wszystkich uczestników zawodów.

Dziękujemy za obecność wszystkim zawodnikom, mieszkańcom, a także za pojawienie się tak miłych gości jak wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński z rodziną, starosta wałbrzyski Jacek Cichura i Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Maria Chmielnicka. Dziękujemy za przybycie przedstawicieli zaprzyjaźnionej gminy Jeżów Sudecki. Panu Jerzemu Siatkowskiemu dziękujemy natomiast za to, że swoją lotniczą pasję realizuje właśnie w naszej gminie.

Zwycięzcom  gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy naszego Klubu Lotniczego   w przyszłych zawodach modelarskich.