KLUB SENIOR + W UNISŁAWIU ŚLĄSKIM OTWARTY

16 sierpnia 2021
?  ‼️
➡️Symboliczne przecięcie wstęgi dało nowy początek miejscu, które będzie realizować szerokie potrzeby Seniorów w Naszej Gminie.
➡️Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności.
➡️W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, jednym słowem powodu dla którego warto żyć!
☑️Między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, realizowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Rodziny i Polityki Społecznej oraz środkom własnym Gminy Mieroszów.
☑️Całkowita wartość projektu wyniosła blisko 300.000,00 zł (299.629,52zł) w ramach dofinansowania Gmina Mieroszów otrzymała 120.000,00 zł z programu Senior + natomiast pozostała kwota tj 179.629,52 pochodziła ze środków budżetu gminy Mieroszów.
☑️Natomiast dodatkowy koszt dotyczył wykonania elewacji budynku, który w całości pokryła Gmina Mieroszów – na ten cel przeznaczono kwotę 117.000,00 zł.
➡️Przystąpienie do programu dało możliwość wykonania remontu części pomieszczeń na parterze budynku przy ul Unisław 4b w Unisławiu Śląskim, oraz zakup niezbędnego wyposażenia ale również została wykonana elewacja budynku został wymieniony miedzy innymi sposób ogrzewania budynku na ekologiczny.
➡️Jest to dobry początek przywrócenia nieruchomości do czasów jej świetności. Zarówno lokalizacja budynku, powierzchnia, jak i brak barier architektonicznych na parterze sprawiają, że idealnie nadaje się on do wykorzystania dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Klubie dostępna jest sala ogólna z wygodnymi fotelami, oraz miejscem gdzie można grać w gry, rozwijać pasje podczas zajęć rękodzielniczych, plastycznych czy muzycznych, skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin, spotykać się i porozmawiać lub po prostu spędzić miło czas.
➡️Do dyspozycji Seniorów jest kuchnia z wyposażeniem, w której będą odbywać się warsztaty kulinarne, prozdrowotne czy porady dietetyka, sala gimnastyczna wyposażona w drabinki, maty, piłki do ćwiczeń, poprawiające sprawność ruchową i zachęcające do aktywności, również pod okiem specjalisty.
Klub dysponuje zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózku.
☑️Organizowane będą zajęcia ruchowe, kulturalne, rekreacyjne (np. warsztaty plastyczne, muzyczne, kulinarne, inne; poradnictwo prawne, zdrowotne, itp.; planowane są uroczystości okolicznościowe, spotkania integracyjne, wyjścia do kina, do kręgielni, lokalne wycieczki, spacery, itp.).
Klub Senior+ będzie działać średnio 20 godzin w tygodniu (o szczegółach poinformujemy Państwa ponieważ w chwili obecnej rozpoczęliśmy rekrutację na stanowisko Koordynatora Klubu Senior +), w związku z tym lokal będzie również do dyspozycji stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Gminy, które będą miały miejsce do spotkań w ramach własnej działalności.
?Na koniec chciałbym Wyrazić uznanie dla wszystkich tych, którzy zaangażowali się w utworzenie Klubu „Senior + w Unisławiu Śląskim” :
☑️Pani Ewie Kisztelińskiej, która od początku do końca realizacji tej inwestycji była zaangażowana w utworzenie tego pięknego miejsca
☑️Pani Joannie Błażuk – Skarbnik dzięki której udało nam się znaleźć środki na ten cel
☑️Państwu Radnym, którzy wsparli nasze działania
☑️Pracownikom Urzędu Miejskiego – Panu Tomaszowi Szulakowskiemu oraz Pani Marice Ostrowskiej
☑️Wykonawcy Panu Pawłowi Janikowi z firmy MASTERCRAFT z Boguszowa-Gorc.
☑️Dziękuję Seniorom z Unisławia Śląskiego, którzy na dzisiejszą uroczystość przygotowali własne wypieki.
☑️Dziękuję Pani Sołtys Unisławia Śląskiego Iwonie Bandurskiej – Szewczyk za wsparcie i plany na rozwój tego miejsca.
?Chciałbym bardzo serdecznie podziękować także dzisiejszym gościom i, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie:
Pani BURMISTRZ BOGUSZOWA-GORC Sylwia Dąbrowska
Panu Wiceprzewodniczącemu Rady Starostwa Powiatowego Stanisławowi Skrzyniarzowi
Pani Marii Chmielnickiej Przewodniczącej Rady Seniorów
Pani Dyrektor OPS Mieroszów Bogusławie Nawrat
Burmistrz Andrzej Lipiński

Zobacz koniecznie

Strefa dla inwestora
Działki budowlane
Lokale mieszkalne i użytkowe
Przygotowanie
Lokalnego Programu Rewitalizacji
Gminy Mieroszów
Polsko-Czeska
Współpraca transgraniczna
Film promocyjny i prezentacja
Bike Arena
Parkowa Góra
Gmina Mieroszów
ZOO Farma

Kinoteatr Zdrowie
Reaktywacja