komunikat TECHNICKÉ SLUŽBY ADRŠPACH s.r.o.

26 marca 2021
?Poniżej publikujemy komunikat TECHNICKÉ SLUŽBY ADRŠPACH s.r.o.:
✅Od 1 kwietnia rusza internetowa sprzedaż biletów wstępu i biletów parkingowych w Skałach Adrszpaskich. Pozwoli to na lepszą organizację ruchu turystycznego i samochodowego ‼️
✅Od 1 kwietnia turyści chcący odwiedzić Skały Adrszpaskie będą mogli kupić bilet uprawniający do wejścia na trasę zwiedzania przez Internet. Na nowej stronie internetowej będzie można kupić również bilet parkingowy.
✅Internetowa sprzedaż biletów wstępu i biletów parkingowych pozwoli nam na rozładowanie ruchu turystycznego i na drogach. Nadal będzie można kupić bilety na miejscu, ale należy liczyć się z tym, że bilety wstępu będą już wyprzedane, a parkingi pełne.
✅W tym samym czasie rozpocznie się także międzynarodowa kampania informacyjna, informująca o tych nowościach w
czterech językach.
✅Do tej pory w Skałach Adrszpaskich niejednokrotnie zdarzały się tłumy turystów, a ruch na drogach i parkingi były kompletnie zablokowane. Następstwem tego było często niszczenie przyrody.
✅Wprowadzenie nowego systemu rezerwacji ma na celu wyeliminowanie tego typu sytuacji. Dzięki temu, że turyści będą mogli kupić bilet uprawniający do wejścia oraz bilet parkingowy na konkretny dzień i godzinę, liczymy na
to, że uda się lepiej zorganizować i rozłożyć ruch turystyczny na cały dzień, a także zmniejszyć natężenie ruchu samochodowego.
✅Od 1 kwietnia turyści, którzy kupią bilet parkingowy przez Internet, będą mieli do
dyspozycji jeden z trzech parkingów na miejscu.
„Nowy system rezerwacji pozwoli na rozłożenie ruchu turystycznego, zwłaszcza w tych najbardziej popularnych godzinach. Pozwoli to gościom przyjemniej spędzić czas i będzie miało pozytywny wpływ także na lokalną przyrodę“ – wyjaśnia Kateřina Menšíková, koordynatorka ds. ruchu turystycznego z firmy
Technické služby Adršpach.
✔Jak będzie działać system sprzedaży online?
Bilet uprawniający do wejścia będzie można kupić na nowej stronie internetowej. Wraz z biletem wstępu będzie można również kupić bilet parkingowy. W trakcie procesu zakupu turysta wybierze dzień i godzinę zwiedzania. Na każdym e-bilecie oraz bilecie parkingowym jest umieszony specjalny kod QR, który służy
do szybkiej kontroli przy wejściu do skalnego miasta oraz do otwarcia bramy wjazdowej na parking.
Płatność za bilety będzie realizowana za pośrednictwem zabezpieczonej bramki płatności. Elektroniczny bilet wstępu i bilet parkingowy kupione przez Internet są także tańsze, niż bilety zakupione na miejscu.
Sprzedaż biletów na miejscu będzie działać dalej, ale bilety mogą być wyprzedane.
Dotychczasowa forma sprzedaży biletów na miejscu będzie nadal dostępna. Należy się jednak liczyć z czekaniem w kolejce. Liczba biletów dostępnych na daną godzinę wejścia będzie ograniczona, więc może się okazać, że wejścia na dany dzień lub godzinę będą już wyprzedane. Turyści bez e-biletów będą musieli poczekać kilka godzin lub przyjechać na zwiedzanie Skał w inny dzień.
Jeden z parkingów dostępnych na miejscu będzie zarezerwowany wyłącznie dla kierowców z biletem zakupionym online, dlatego w przypadku wolnych miejsc w systemie rekomendujemy wraz z biletem wejścia kupić również elektroniczny bilet
parkingowy.
✔Promocja alternatywnych środków transportu i ochrona przyrody:
‼️Nowa strona internetowa pod adresem: adrspasskeskaly.cz zostanie uruchomiona na początku kwietnia, będzie poświęcona również edukacji w zakresie ochrony przyrody.
‼️Strona będzie motywować gości, aby w drodze do Skał Adrszpaskich skorzystali z alternatywnych środków komunikacji i dojechali na miejsce pociągiem, autobusem lub na rowerze. Mamy nadzieję, że również to pozwoli na rozładowanie ruchu drogowego.
✔Rusza kampania w czterech językach:
✅W tym samym czasie rozpocznie się międzynarodowa kampania informacyjna, poświęcona trzem kluczowym zagadnieniom.
✅Pierwszy temat to informowanie, że od 1 kwietnia rusza internetowa sprzedaż
biletów uprawniających do wejścia na szlak Skał Adrszpaskich oraz biletów parkingowych. ✅Drugi temat to ochrona środowiska.
✅Trzeci to promocja różnych możliwości dojazdu do Adrszpachu i zachęcanie do
skorzystania z alternatywnych środków komunikacji, takich jak pociąg, autobus lub rower – na nowej stronie
internetowej będą do dyspozycji trasy rowerowe, zaprezentowane w przejrzysty i wyczerpujący sposób.
Międzynarodową kampanię informacyjna przygotowuje firma Technické služby Adršpach, w czterech językach – czeskim, angielskim, niemieckim i polskim.
Kontakt:
Kateřina Menšíková, Koordynatorka ds. ruchu turystycznego, TS Adršpach s.r.o.
Tel: + 420 603 430 346
E-mail: media@adrspasskeskaly.cz

Zobacz koniecznie

Strefa dla inwestora
Działki budowlane
Lokale mieszkalne i użytkowe
Przygotowanie
Lokalnego Programu Rewitalizacji
Gminy Mieroszów
Polsko-Czeska
Współpraca transgraniczna
Film promocyjny i prezentacja
Bike Arena
Parkowa Góra
Gmina Mieroszów
ZOO Farma

Kinoteatr Zdrowie
Reaktywacja