Konkurs wokalny o „Szklanego Szomola”

5 marca 2018

Ruszyły zgłoszenia do tegorocznego Konkursu wokalnego o “Szklanego Szomola” w ramach V, jubileuszowej edycji Festiwalu im. Włodka Szomańskiego “Nie tylko gospel”, który odbędzie się w Mieroszowie na początku lipca. Wszystkie informacje dotyczące zgłoszeń znajdziecie na stronie Mieroszowskiego Centrum Kultury lub kontaktując się bezpośrednio z MCK.

Poniżej kilka słów o festiwalu.

I edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel” zadebiutowała w Mieroszowie w 2014 roku. Impulsem do organizacji Festiwalu stała się nagła śmierć Włodzimierza Szomańskiego, polskiego muzyka, wokalisty, kompozytora, pedagoga i aranżera, założyciela i lidera grupy muzycznej Spirituals Singers Band,  który w 2014 roku w wyniku obrażeń doznanych podczas wypadku samochodowego nie dojechał na kolejny koncert.

Przez trzy lata Festiwal rozpędzał się, nabierał rozmachu, a jego organizatorzy podnosili artystyczną poprzeczkę coraz wyżej.

To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, organizowane w malowniczym Mieroszowie przyciąga wybitnych artystów i zespoły z całego kraju. W ubiegłym roku Gościem specjalnym Festiwalu był Tomasz Oświeciński. W tym roku do Mieroszowa przyjedzie Barbara Kurdej – Szatan.

Ważną częścią Festiwalu jest Konkurs Wokalny o „Szklanego Szomola, który z roku na rok, swoim rozgłosem sięga coraz dalej.  W ubiegłym roku do konkursu wpłynęło blisko 100 zgłoszeń z całej Polski.

Festiwal doczekał się też własnej maskotki w postaci „Krasnala Szomola”, zaprojektowanego przez Panią Ewę Kokoszkę, a wykonaną przez Sekcję Rękodzieła Mieroszowskiego Centrum Kultury.

Rok 2018 jest dla nas rokiem szczególnym, bo w dniach 6-8 lipca rozpocznie się V jubileuszowa edycja Festiwalu im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel”, która podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się w Mieroszowie, malowniczo położonym u podnóża Gór Suchych.