MARZYCIELSKA POCZTA

29 grudnia 2017

„To, co możesz uczynić dla drugiego człowieka jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu”.        A. Schweitzer

 

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku z inicjatywy Tomka Chmiela, który inspirował się nieistniejącą już amerykańską akcją „Make a Child Smile”, która powstała w roku1998.

Na Marzycielskiej Poczcie można znaleźć profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Dlatego uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, gdy dowiedzieli się o akcji , nie czekali ani jednej chwili i postanowili czynnie przyłączyć się do Marzycielskiej Poczty. Wysłaliśmy pozdrowienia do każdego dziecka, które miało swój profil a w perspektywie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia także ponad 30 kartek świątecznych z życzeniami.

Pisanie do dzieci, które były nam znane z imienia oraz swoich problemów ze zdrowiem, dało nam ogrom radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że nasze kartki ze słowami otuchy chociaż na chwilę sprawiły, że zapomniały o chorobie, bólu i cierpieniu.

Ta  forma pomocy jest coraz bardziej popularna w naszym kraju, gdyż konkretne działania  nie opierają się na wsparciu finansowym dzieci, a na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. A to tak niewiele „kosztuje”…

                                                                                                                                                                                              (K.Hawrot)