MIEROSZOWSKIE NADZIEJE BIATHLONOWE

4 grudnia 2017

1-go grudnia w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Hożej miały miejsce zawody pod nazwą „Mieroszowskie Nadzieje Biathlonowe”.

Na starcie stanęły po 2 sztafety (kategoria młodsza – kl. 4 i młodsi oraz kl.5-7) z każdej szkoły podstawowej z terenu naszej gminy. Drużyny liczyły po 3 dziewczyny i trzech chłopców, którzy startowali na przemian. Do zadań każdego zawodnika należało przebiegnięcie
3 technicznych rundek biegowych wytyczonych na parkiecie sali oraz dwukrotne oddanie
5 strzałów z broni laserowej. Liczył się łączny czas całej drużyny. Niecelny strzał skutkował koniecznością przebiegnięcia rundki karnej. Zawodnicy musieli też wykazać się koncentracją i umiejętnością liczenia – bowiem liczba niecelnych strzałów i rund karnych musiała się zgadzać. Jeśli komuś zdarzyło się przebiec za mało rund, do końcowego czasu drużyny dodawano 15 sekund za każdą pominiętą rundę. Jak się okazało – ten punkt regulaminu młodzi sędziowie musieli wykorzystać w grupie młodszej. W ostatecznym rozrachunku
w grupie starszej zwyciężyła SP z Kowalowej, drugie miejsce wywalczyła ekipa
z Sokołowska, a trzecie miejsce na podium zarezerwowali sobie uczniowie z PSP
w Mieroszowie. W rywalizacji młodszych bezkonkurencyjna była ekipa z Sokołowska,
o drugą i trzecią lokatę zacięty bój stoczyły ekipy z Kowalowej i Mieroszowa. Ostatecznie
o kilka sekund lepsi okazali się zawodnicy z Mieroszowa. Sam start tradycyjnie poprzedzony był instruktażem strzelania – co bardzo ucieszyło mniej obytych z bronią laserową (sędziowie przez całe zawody pomagali zawodnikom, przypominali kolejne czynności, czytelnie informowali o konieczności biegania rund, itp.). Zawody to wspólne przedsięwzięcie MCK Mieroszów (sala, nagrody, bufet, dobra atmosfera) oraz trenera Sławomira Forysia, a także byłych oraz obecnych zawodników UKS Mieroszów (pomysł, organizacja, atmosfera jak wyżej).

Ogromne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Marcinowi Raczyńskiemu, który od początku kibicował naszym działaniom i znalazł czas, by osobiście pogratulować uczestnikom piątkowych zmagań, nauczycielom-opiekunom i dyrektorom szkół za umożliwienie dzieciom udziału w naszej sportowej zabawie.

Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej imprezie wcześniej niż za rok, kiedy to chcielibyśmy zaproponować kolejną edycję Mieroszowskich Nadziei  Biathlonowych.