Na rowery do Mieroszowa

29 marca 2018

Choć kalendarzowa już jest, za oknami wiosny jeszcze nie widać. Z pewnością niecierpliwie wypatrują jej miłośnicy sportów rowerowych, którzy tylko patrzą, by oddać się swojej pasji.

Mówiąc o sportach rowerowych, zachęcamy miłośników jazdy na dwóch kółkach do skorzystania z naszych górskich tras rowerowych, które powstały dzięki projektowi realizowanemu przez Euroregion Glacensis, którego celem było stworzenie i oznakowanie sieci tras polskiej części Euroregionu i połączenie jej z siecią po stronie czeskiej. W ramach projektu oznakowanych zostało 5 pętli głównych i kilka odcinków dojazdowych. Łączna długość wszystkich tras wynosi 84,5 km.

Na miłośników jazdy rowerowej czeka pięć pętli rowerowych, zróżnicowanych pod względem odległości i trudności.

Zielona pętla wiedzie trasami południowej części gminy. Rozpoczyna się w Mieroszowie i biegnie przez Kwiatową, Ściany Mieroszowskie do Golińska, a następnie do Nowego Siodła i na Szybowisko Mieroszów. Z szybowiska zielony szlak prowadzi okolicami Kowalowej wracając do Mieroszowa. Zielona pętla wiedzie trasami południowej części gminy.

Mała niebieska pętla została poprowadzona w okolicach Mieroszowa i Różanej. Łączy trasy kamiennogórskie z trasami Gminy Mieroszów i po stronie Republiki Czeskiej.

Duża niebieska pętla poprowadzona została w obszarze Gór Suchych i Pasma Lesistej. Wiedzie duktami w okolicy Unisławia Śląskiego i Sokołowska.

Pętla czarna poprowadzona została w całości na obszarze Pasma Lesistej i łączy trasy gminy Boguszów Gorce z pętlą żółtą i dużą niebieską w Gminie Mieroszów.

W Górach Suchych podobną rolę odgrywa pętla czerwona, która w całości prowadzi okolicami Andrzejówki. Łączy ona trasy gminy Głuszyca z trasami mieroszowskimi.

Mieroszów to nie tylko zróżnicowane trasy rowerowe. To także Bike Arena Parkowa Góra – miejsce szczególne na mapie tras rowerowych gminy, idealne dla miłośników nurtu enduro MTB. Jest też świetną bazą wypadową w liczące blisko 100 km górskie trasy rowerowe.