OSIEM DRONÓW DLA KLUBU LOTNICZEGO IM.LESZKA OWSIANEGO

20 listopada 2017

W poniedziałek 20 listopada na spotkaniu z uczniami i nauczycielami burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński przekazał Klubowi Lotniczemu im. pilota Leszka Owsianego działającemu w Szkole Podstawowej w Mieroszowie osiem dronów.

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia modelarskie będą mogli nauczyć się obsługi drona, poznać zasady jego działania, a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności podczas tworzenia filmików promocyjnych. Będzie to doskonała okazja do samorozwoju i poznawania nowych technik. Oprócz stacjonarnego składania modeli dzieci będą mogły również odbywać zajęcia w terenie. Entuzjastyczna reakcja uczniów podczas pokazu lotu drona zaprezentowanego przez burmistrza, zwiastuje większą liczbę uczniów na zajęciach modelarskich.

Klub Lotniczy im. Leszka Owsianego powstał we wrześniu 2016 r. z inicjatywy Jerzego Siatkowskiego, prezesa Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej oraz Marcina Raczyńskiego, burmistrza Mieroszowa. Klub spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców. Jest to sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego, a także dobra forma rozwoju.

Składanie, sklejanie, planowanie, zdobywanie modeli, pozyskiwanie materiałów, to tylko nieliczne zadania, których podejmują się dzieci. Od początku swojego istnienia klub lotniczy wspierany jest również przez radnego Rady Miejskiej Mieroszowa Pana Jana Bednarza.

Opiekunkami Klubu są pani Natalia Badacz-Kaczyńska w klasach młodszych oraz pani Danuta Nowak w klasach starszych. Zajęcia odbywają się w środy i cieszą się dużą popularnością.

Klub Modelarski bierze udział w zawodach oraz pokazach. Jest wyróżniany nagrodami chociażby na zawodach w Jeżowie Sudeckim.