PODSUMOWANIE PROJEKTU „LALKA MIEROSZOWIANKA”

14 grudnia 2017

13-go grudnia w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie projektu „Lalka Mieroszowianka”.

Z tej okazji zorganizowana została wystawa prac-lalek, wykonanych przez uczestniczki projektu. Przez kilka tygodni panie z Sekcji Rękodzieła pod czujnym okiem instruktorki – artystki Ewy Kokoszki, wykonywały techniką motania lalki. Na zajęciach powstawały różne, coraz to piękniejsze lalki – Lalki Podróżniczki, Lalki Szczęścia, Lalki Domówki, Lalki Przyjaciółki oraz Lalki Przytulanki. Zainteresowanie zajęciami przerosło oczekiwanie samej prowadzącej, na motanie lalek przychodziły oprócz stałych członkiń Sekcji  dzieci i  młodzież. Była to swego rodzaju integracja międzypokoleniowa, wymiana doświadczeń, poglądów, wzajemna pomoc. Panie i dzieci połączone wspólną pasją tworzyły z metrów, a nawet kilometrów materiałów, wstążek, wełen i wszelkiego rodzaju innych materiałów niezwykłe , unikatowe i wyjątkowe lalki, taki nasz lokalny produkt, który będzie doskonałą promocją Gminy Mieroszów. Projekt „Lalka Mieroszowianka” odbił się także szerokim echem w mediach. Podczas jednych z zajęć gościliśmy TV Wrocław, która zrealizowała reportaż dotyczący lalek oraz Sekcji Rękodzieła, o projekcie pisała też prasa i mówiło się w radiu.

Na podsumowaniu projektu nie zabrakło chwil wzruszeń, wspomnień, ale co najważniejsze pięknie wyeksponowane zostały wszystkie prace, które uczestniczki oraz goście mogli podziwiać w pełnej okazałości. Cała kolekcja liczy, aż 160 lalek!

Podczas wystawy Panie z Sekcji Rękodzieła otrzymały prezent od burmistrza Marcina Raczyńskiego –  dwie maszyny do szycia, dzięki którym uczestniczki będą mogły tworzyć jeszcze więcej i jeszcze piękniejsze prace. Prezent ten przyniesie wiele wymiernych korzyści, a Panie nie kryły swojego zadowolenia, z tego, że ułatwi im to i przyspieszy wykonywanie niektórych elementów potrzebnych do realizacji różnych projektów.

 „To niezwykle ważne, że mamy wsparcie i możemy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony władz” – mówiły zadowolone uczestniczki.

Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat ukończenie kursu „Motania Lalek Mieroszowianek”, który z pewnością będzie miłą pamiątką. A my już z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Pani Ewie Kokoszce, która poświęcała niejednokrotnie swój prywatny czas i wciąż jest dobrym duchem zajęć oraz wspaniałym nauczycielem, który swoją pasją zaraża innych. Dziękujemy także za dobrą energię, którą można czerpać w nieskończoność.