Powstaje Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe

10 kwietnia 2018

Będą promować sporty motorowe. Chcą udowodnić, że jazda na motocyklu to sport, a nie samo zło. W Mieroszowie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, o którym opowiada nam Łukasz Marchewa.

UM: W gminie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, jak narodziła się idea stowarzyszenia? Ile osób liczy stowarzyszenie i kto je tworzy – sami  miłośnicy sportów motorowych i zawodowcy?

ŁM: Idea narodzin stowarzyszenia zrodziła się wiele lat temu, w czasach kiedy były rozgrywane zawody „Hałda 4×4” samochodów terenowych na terenach naszej gminy. Wówczas w okolicy Wałbrzycha nie istniał żaden klub lub stowarzyszenie związane z Rajdami Enduro bądź Motocrossem. Stowarzyszenie  obecnie liczy 10 osób są to zawodnicy jak i miłośnicy sportów terenowych i osoby wspierające nas w promowaniu sportów motocyklowych. 

UM: Jakie cele do zrealizowania stawiają przed sobą członkowie stowarzyszenia?

ŁM: Do zrealizowania mamy wiele bardzo ambitnych planów. Przede wszystkim promocja Enduro i Motocrossu w Gminie Mieroszów jak i po za nią. 

Szkolenie i zachęcanie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportów motocyklowych czyli szkółka dla najmłodszych. Starty w zawodach formuły Enduro Sprint i Hard Enduro w kraju i za granicą np. w Czechach. Przekonanie ludzi, że jazda na motocyklu to też sport, a nie samo zło. 

UM: Jakie dyscypliny wśród sportów motorowych będzie promować stowarzyszenie?

ŁM: Na początku działalności będziemy promować Super Enduro czyli jazda motocyklem przez przeszkody typu opony, kłody itp. W kolejnych etapach chcielibyśmy zająć się formułą Hard Enduro czyli rajd polegający na pokonaniu odcinków ok.100km/dziennie przez ok.2-3 dni  po bezdrożach w trudnym terenie. Oczywiście nie zapomnimy o motocrossie. 

UM: Stowarzyszenie powstaje i będzie funkcjonowało w Mieroszowie, a jak Państwo oceniacie potencjał terenowy gminy dla tego typu sportów?

ŁM: Gmina Mieroszów ma bardzo duży potencjał na rozwój sportów motocyklowych w tym regionie ponieważ tereny są bardzo atrakcyjne pod względem ukształtowania terenu oraz położenia. 

UM: Najbliższe plany – (już po dopełnieniu wszystkich formalności związanych w powstaniem i zarejestrowaniem stowarzyszenia)?

ŁM: Chcielibyśmy zorganizować amatorskie zawody Enduro, które miałyby pokazać dobrą stronę tego sportu jak i zachęcić mieszkańców do brania udziału w imprezach i czynne kibicowanie zawodnikom. Zapewniamy widowiskowość tej dyscypliny oraz ciekawie spędzony czas. 

Foto: użyczone