Prezent z Friedlandu (Niederlausitz)

7 września 2016

30 sierpnia delegacja frydlandzkiego miasta partnerskiego odwiedziła Gminę Mieroszów i przekazała prezent dla Hostelu „Mieroszów”. Była to także krótka robocza wizyta.

Chciałbym, aby idea współpracy pomiędzy miastami Frydlandzkimi wciąż trwała, wzmacniała się i udowadniała, że wspólna Europa może pomagać sobie, żyć w przyjaźni i pokoju – powiedział burmistrz Friedlandu (Niederlausitz) Pan Thomas Hähle przekazując w darze sto pięćdziesiąt kompletów pościeli dla Hostelu „Mieroszów”.

Jestem bardzo wdzięczny Panu burmistrzowi Hähle oraz dyrekcji Hotelu A-Rosa Scharmützelsee za prezent, za pamięć o naszej przyjaźni, dziękuję też za zapewnienie o dalszej współpracy i pomocy w wielu dziedzinach. Z chęcią i wdzięcznością skorzystamy z waszego doświadczania w rozwoju turystyki, zarządzaniu i planowaniu. Idea współpracy między miastami frydlandzkimi nabiera nowej jakości i nowego wymiaru. Wkrótce zobaczymy się ponownie w Mieroszowie, bo w roku 2017 to nasza gmina będzie organizatorem XXII Spotkania Miast Frydlandzkich – powiedział burmistrz Raczyński przekazując panu Hähle pamiątkowy ryngraf z herbem gminy.

IMG_8616Delegacja naszego miasta partnerskiego została przyjęta przez burmistrza Marcina Raczyńskiego w ratuszu miejskim 30 sierpnia.