Projekt Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie pn. „Co w lesie piszczy?” laureatem IX edycji konkursu Funduszu Toyoty 2019 !

17 stycznia 2019

W dniu 16 stycznia 2019 r. w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami IX edycji Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat, który został stworzony przez Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o.    w Wałbrzychu w celu wspierania inicjatyw lokalnych, które  mają  przynieść  korzyści  lokalnej  społeczności oraz trwałą, fizyczną zmianę w otoczeniu.

W 2019 r. wspierane są następujące dziedziny: ekologia, sport i promocja zdrowego trybu życia, edukacja techniczna, bezpieczeństwo na drogach poprawa mobilności/swobody  przemieszczania się. Maksymalna kwota dotacji wynosi: 20 000,00 zł.

Miło nam poinformować, iż wniosek złożony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie zdobył I miejsce i otrzyma dotację w wysokości 19.778,40 zł na realizację projektu pn. „Co w lesie piszczy?”. Symboliczne czeki zostały wręczone przez Prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. w Wałbrzychu – Pana Eiji Takeichi.

Projekt ma na celu zagospodarowanie terenu przyległego do Ośrodka Pomocy Społecznej   w Mieroszowie, na którym ma powstać skrawek lasu ukazujący życie zwierząt i roślin z bliska. Projekt przewiduje zakup 4 przyrządów edukacyjnych oraz własnoręczne wykonanie elementów krajobrazu leśnego.

Beneficjentami projektu będą dzieci ze szkół i przedszkola z terenu Gminy Mieroszów oraz mieszkańcy Gminy Mieroszów.

Realizacja projektu rozpocznie się wiosną 2019 r. Uroczyste otwarcie przewidziane jest na czerwiec 2019 r.

Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości.