PRZEGLĄD GRUP WOKALNYCH SENIORÓW „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

12 kwietnia 2017

8 kwietnia 2017 roku w Sali im. Włodka Szomańskiego odbył się Przegląd Grup Wokalnych Seniorów pod nazwą „Piosenka jest dobra na wszystko”. 

Jak śpiewali Starsi Panowie :

Piosenka to jest klinek na splinek 

Na brzydki bliźniego uczynek 

Na braczek rzucony na rynek 

Na taki jakiś nie taki ten byt 

Piosenka pomoże na wiele 

Na co dzień jak i na niedzielę 

Na to żebyś Ty patrzał weselej 

Piosenka łączy, jednoczy, łagodzi obyczaje… Atmosfera mimo niezbyt pogodnej aury była gorąca, a podgrzali ją wszyscy występujący. W tym roku wystąpiło, aż 9 zespołów: ZGODA z Chełmska Śląskiego, ZŁOTA JESIEŃ Z KAMIENNEJ GÓRY, CZERWONE RÓŻE
z Dobromierza, SENYOR RICI z Żarowa, IRYSY z Mieroszowa, WRZOS z Lubawki, JESIEŃ ŻYCIA z Dzierżoniowa, RETRO ze Strzegomia oraz KATARZYNKI z Ostroszowic.

Przeglądowi piosenki towarzyszył także Kiermasz Wielkanocny, na którym swoje prace rękodzielnicze wystawiły mieszkanki Gminy Mieroszów.

Wszystkich gości przywitał z-ca burmistrza Rafał Dzimira, żartując, że został zaproszony na Przegląd Seniorów, a już po pierwszym występie widzi tutaj samych młodych ludzi…

 Każdy z zespołów zaprezentował się w różnorodnym repertuarze od ludowego po znane
i lubiane piosenki. Seniorzy oraz publiczność bawili się doskonale, wspólnie śpiewając
i biesiadując.

Jury w składzie Maria Chmielnicka, Anna Morawska, Henryk Hnatiuk oraz Marika Sikora mieli bardzo trudne zadanie, po burzliwych naradach udało się jednak wyłonić zwycięzców, choć tego dnia bez wątpienia byli nimi wszyscy seniorzy, którzy zarażają nas chęcią życia, radością, optymizmem i siłami witalnymi.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

I miejsce – Zespół IRYSY z Mieroszowa

II miejsce – Zespół WRZOS z Lubawki

III miejsce – Zespół ZGODA z Chełmska Śląskiego

Wyróżnienie  – Zespół RETRO ze Strzegomia

Cieszy nas ogromnie fakt, że zwycięzcami tegorocznej edycji przeglądu zostały seniorki
z Gminy Mieroszów, które zaprezentowały się doskonale. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze szerszym składzie, gdyż co roku rośnie zainteresowanie przeglądem.