Rodacy Bohaterom

20 grudnia 2016

ROK 2016 ROKIEM WOLONTARIATU

W ramach akcji ”Rodacy – Bohaterom” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku ogłoszono charytatywną zbiórkę żywności, którą zostaną obdarowani weterani Armii Krajowej, żyjący na Kresach. Ich warunki życia są bardzo ciężkie. Często Ci zapomniani, schorowani, w bardzo już podeszłym wieku ludzie, borykają się z wieloma problemami w codziennym życiu. Brakuje im podstawowych środków do godnego życia, mają zbyt niskie emerytury, by zakupić nawet podstawowe artykuły potrzebne na co dzień. Oprócz żywności, w paczkach znajdą się także kartki świąteczne z życzeniami.

„Akcja, której pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenia Odra – Niemen, trwa do końca stycznia 2017 roku. Od ponad tygodnia uczniowie, rodzice, przedszkolaki, nauczyciele a także pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Sokołowsku ochoczo przystąpili do szlachetnej idei niesienia pomocy potrzebującym i przynoszą artykuły spożywcze, dzięki czemu zgromadziliśmy już wiele prawie kompletnych paczek. Pragniemy, aby ta szlachetna akcja objęła jak największy zasięg i aby jak najwięcej osób zostało poinformowanych o niej”- dodaje Katarzyna Wolska, inicjatorka działania w Sokołowsku.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się to tego szlachetnego przedsięwzięcia. Koordynatorami akcji są: Katarzyna Wolska oraz Jolanta Fidler.

A oto lista artykułów, które powinny znaleźć się w każdej paczce:

CUKIER 1 kg

3 SZTUKI

KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE – 300g

1 SZTUKA

RYŻ 1kg

1 SZTUKA

KASZA 400g

2 SZTUKI

HERBATA 100 sztuk

1 SZTUKA

HERBATA 20-50 sztuk

1 SZTUKA

HERBATA SYPANA/OWOCOWA

1 SZTUKA

KAKAO 100-200g

1 SZTUKA

SŁODKI DROBIAZG (batony, pojedyncze cukierki garść)

2 SZTUKI

MAKARON 700-1000g

2 SZTUKI

MAKARON 250g

1 SZTUKA

WARZYWA W PUSZCE

1 SZTUKA

OWOCE W PUSZCZE

1 SZTUKA

CZEKOLADA 100g

5 SZTUK

OLEJ DUŻY 1 l

1 SZTUKA

SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków

3 SZTUKI

KAWA SYPANA i KAWA ROZPUSZCZALNA po 250g

2 SZTUKI

KARTKA ŚWIĄTECZNA – KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI

2 SZTUKI MINIMUM

plakat1