SPOTKANIE W UNISŁAWIU

22 marca 2017

W środę 15 marca burmistrz Marcin Raczyński spotkał się  z Panią Iwoną Bandurską-Szewczyk, sołtysem Unisławia Śląskiego, aby  wstępnie ustalić miejsca, w których powinny zostać zamontowane prewencyjne radary prędkości. Burmistrz razem z Panią sołtys są przekonani, że ich wspólny pomysł znacznie poprawi bezpieczeństwo w miejscowości, przez którą obecnie wielu kierowców jeździ znacznie szybciej niż 50 km/h.

Burmistrz Raczyński wraz z panią sołtys byli również  na drodze gminnej, której przebudowa ruszy już na początku kwietnia. Zadanie to zostało wpisane do budżetu w grudniu 2015 roku. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy urzędników udało się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. Umowa została podpisana w sierpniu 2016. Obecnie Gmina przystępuje do końcowego etapu, którego efektem będzie asfaltowa nawierzchnia na odcinku 842 m drogi.

Burmistrz   dziękuje skarbniczkom oraz pracownikom referatu pozyskiwania środków zewnętrznych z kierownikiem Panią Martą Kaczur, a także pracownikom referatu inwestycyjnego na czele z Panem Jakubem Stolickim.

Realizacja tego zadania to również zasługa Pani Sołtys Iwony Bandurskiej-Szewczyk, która od samego początku zabiegała o remont tej drogi – remont wyczekiwany przez mieszkańców od kilkudziesięciu lat.

Ogromne  podziękowania należą się także Radzie Miejskiej, która przyjęła to zadanie do budżetu. Wspólnymi działaniami sukcesywnie poprawiana jest  jakość życia mieszkańców Gminy Mieroszów.