Sukces młodych piłkarzy z Mieroszowa na turnieju Frydlant Cup 2016

14 lipca 2016

Piłkarska drużyna z Polski w półfinale .Sukces młodych piłkarzy z Mieroszowa na spotkaniu w ramach współpracy miast Frydlandzkich na turnieju „Frydlant Cup 2016”.

Drużyna wyselekcjonowana przez nauczycieli wychowania fizycznego ze wszystkich szkół podstawowych gminy Mieroszów, w dniach 24 – 25 czerwca wzięła udział w turnieju piłki nożnej w miejscowości Frýdlant nad Ostravicí (Republika Czeska). Przeciwnikami były dwie dobrze wytrenowane drużyny gospodarzy oraz: słowacka Turżowka, polski Korfantów, czeski Frydlant, niemiecki Mecklenburg i Niederlausite. Wśród tych ośmiu drużyn nasza zajęła świetne trzecie miejsce.

frydlant_cup_2016_1

W skład drużyny Gminy Mieroszów weszli: (uczniowie SP Mieroszów) Jakub Szostak, Filip Fonfara, Piotr Gancarek i Daniel Ochap, (uczniowie SP Kowalowa) Bartłomiej Szpargała, Patryk Czernik i Kornel Klichowski, (uczniowie SP Sokołowsko) Mateusz Sierakowski i Dominik Jasienicki.

Droga do zdobycia 3 miejsca: etap grupowy chłopcy przeszli gładko wygrywając 4:1 z drużyną gospodarzy i 1:0 z polskim Korfantowem oraz ulegając 1:2 słowackiej Turżowce. Po wyjściu z grupy było już trudniej, gdyż zagranie kilku meczy w 33 stopniowym upale było dla chłopców wyczerpujące. W półfinale Mieroszów przegrał z pierwszą (silniejszą) drużyną gospodarzy 0:2 ale w meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy niemiecki Mecklenburg 2:0.

Opiekunami podczas wyjazdu byli panowie: Michał Leszko, Łukasz Słonina i Grzegorz Orłowski. Cały pobyt był dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem.

Dziękujemy gospodarzom z Frýdlant nad Ostravicí, a szczególnie pani burmistrz Helenie Pešatovej za opiekę nad dziećmi z naszej gminy, za zakwaterowanie drużyny w dobrym hotelu i zorganizowanie czasu wolnego z animatorami zajęć. Naszym zawodnikom i opiekunom gratuluję natomiast świetnego miejsca i dziękuję za naprawdę godne reprezentowanie naszej gminy za granicą – powiedział Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.

frydlant_cup_2016_999