To się nazywa Dzień Dziecka!

8 czerwca 2016

Tradycyjnie Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie obchodzony był bardzo uroczyście. Najważniejszym elementem dnia był kolorowy przemarsz uczniów z klas I- III i oddziału przedszkolnego (uczniowie klas starszych w tym czasie przebywali na wycieczkach wyjazdowych)  ulicami Mieroszowa do Urzędu Miejskiego, gdzie czekał na nas Pan Marcin Raczyński Burmistrz Mieroszowa. Oczywiście miał dla wszystkich serdeczne życzenia oraz ogromny kosz słodyczy.

Po tym spotkaniu uczniowie klas drugich udali się na stadion sportowy, gdzie odbywały się rozgrywki sportowe, natomiast pozostałe dzieci bawiły się na placu przed szkołą biorąc udział w różnych grach i zabawach. O godz. 11 odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a przedstawicielki Banku Spółdzielczego z Kamiennej Góry wręczyły dzieciom słodkie upominki. Również sponsorem nagród dla dzieci w tym dniu był Pan Piotr Brzęcki. W trakcie apelu uczestniczyliśmy także w ogólnopolskim zrywie wzmocnienia twórczej profilaktyki- „Zrywie Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne.

Ten dzień był dla dzieci bardzo obfity w różne wydarzenia, do domu wracały więc zmęczone, z wymalowanymi lecz uśmiechniętymi buźkami!