UCZNIOWIE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIEROSZOWIE BUDUJĄ ROBOTY

30 listopada 2017

W ramach współpracy z warsztatem społecznym Pralnia w Sokołowsku 16 listopada szkole podstawowej w Mieroszowie rozpoczęły się zajęcia z zakresu robotyki (praca z zestawem LOFI Robot), polegające na konstruowaniu robotów (z drewnianych klocków), ożywianiu ich i nadawaniu im indywidualnego charakteru poprzez wykorzystanie podstaw mechaniki, elektroniki i programowania. Prowadzącą zajęcia jest Pani Kamila Rosińska, liderka pracowni multimedialnej w Sokołowsku.
Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 16.00 – 18.00. Uczestniczyć w nich będą uczniowie klas trzecich i czwartych jako jedna grupa oraz uczniowie z klasy piątej i szóstej jako druga grupa.
Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali zestawy do budowy. Pracując w zespołach dwu- lub trzyosobowych nauczyli się rozpoznawać elementy wchodzące w ich skład. Prowadząca zajęcia pokazała uczestnikom warsztatu, które z nich można porównać do zmysłów człowieka. Każdy zespół wykonał ćwiczenia uruchamiające poszczególne elementy elektroniczne odpowiadające „zmysłom” robota. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i okazywali ogromną radość z uzyskanych efektów.