Wędkarskie Zawody Spławikowe

30 sierpnia 2016

W niedzielę 28 sierpnia na stawie w Golińsku odbyły się Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Mieroszowa, zorganizowane przez Koło PZW w Mieroszowie. Zawodnicy po wylosowaniu i zajęciu stanowisk, rozpoczęli łowienie o godzinie 9:00. W zawodach wzięło udział 39 zawodników. Upał nie rozpieszczał uczestników, nawet tych kibicujących, wśród których byli m. in. Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Chmielnicka oraz Radny Dariusz Szmulik.

Dopinguję każdemu wędkarzowi, ale najbardziej tym najmłodszym, którzy pasją nie ustępują najbardziej doświadczonym. Zaskakująca jest liczba kobiet biorących udział w zawodach, wiemy bowiem, że jest to hobby raczej przypisane mężczyznom – mówił burmistrz, okrążając staw i życząc powodzenia każdemu uczestnikowi.

O godzinie 13:15 wędkarze usłyszeli sygnał kończący zawody, a komisja rozpoczęła ważenie wyłowionych ryb, które następnie wracały do stawu. Zawodnicy czekali na wyniki w rodzinnej atmosferze, delektując się przepyszną grochówką. Po zliczeniu wyników Burmistrz Mieroszowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Prezes Koła PZW w Mieroszowie Henryk Mizera, Sekretarz Komendant SSR Marcin Przesmycki oraz Wiceprezes okręgu wałbrzyskiego Polskiego Związku Wędkarzy Kazimierz Stolarz wręczyli nagrody zwycięzcom.

Oto wyniki:

Seniorzy
I miejsce – Przemysław Paraszczak
II miejsce – Waldemar Szywała
III miejsce – Karol Magiera

Juniorzy:
I miejsce – Jakub Lewandowski
II miejsce – Tymoteusz Duda
III miejsce – Patryk Kowalski

Najlepsza kobieta:
Sylwia Szywała