WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ KOLĘDA,KOLĘDA!” W ZSP W SOKOŁOWSKU

28 grudnia 2017

„Hej kolęda, kolęda!” – Szkolny Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. J. Korczaka w Sokołowsku

Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić,  odłożyć na bok troski  i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci.

Tak też było w przypadku spotkania, które odbyło się 12 grudnia  2017r. w naszej szkole.
W okolicy Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie spotykamy się w gronie najbliższych: rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek, grona pedagogicznego, pracowników zespołu,  aby wspólnie przeżywać nadchodzący czas.

Dzieci przedszkolne i uczniowie przygotowali pod opieką wychowawców przepiękny program artystyczny. Najmłodsze dzieci z obu grup przedszkolnych zaśpiewały  ilustrując choreograficznie pastorałkę pt „Jezu –nasz Baranku”. Uczniowie  z klasy  I i II zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie klas III, V i VII wykonali przepiękne pastorałki, wygrywając akompaniament na instrumentach perkusyjnych.  Uczniowie z  klas: IV i VI przypomnieli tradycje i  obyczaje związane z Bożym Narodzeniem   i kolędowaniem kolędników w tym czasie.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą, pięknie śpiewali, występując przed kilkudziesięcioosobową widownią.

W trakcie „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”, uczennice z warsztatów artystycznych częstowały gości i uczniów   pierniczkami i ciasteczkami, upieczonymi  w „Kawiarence” w Sokołowsku. Goście licznie odwiedzili szkolny „Kiermasz Bożonarodzeniowy”, gdzie zakupili ręcznie wykonane choinki, stroiki i ozdoby świąteczne.

Na koniec występów pani dyrektor szkoły  Grażyna Lektarska złożyła życzenia  w imieniu swoim i Burmistrza Mieroszowa pana Marcina Raczyńskiego. Podziękowała wszystkim dzieciom za wspaniały występ. Rodzicom za przepiękne stroje, a nauczycielom
i pracownikom szkoły za przygotowanie uroczystości. Dziękujemy pani Ani Skrzyszowskiej za wspaniałe wypieki.

Mimo nieciekawej aury  za oknem, podczas spotkania panowała sympatyczna i ciepła atmosfera pełna życzliwości i uśmiechu.  Taki wieczór łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje.

                                                                                                                                                                           (I. Przybysz)