Wizyta genealoga rodu Böhm

23 września 2016

W poniedziałek 19 września 2016 roku Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński w Urzędzie Miejskim gościł Güntera Böhma. Günter Böhm wraz z małżonką odwiedził Mieroszów, miasto w którym się urodził i spędził wczesne dzieciństwo. Rodzina Böhm mieszkała przy ulicy Krótkiej, a następnie Żeromskiego. W 1948 roku zostali wysiedleni do Saksonii. W 1957 Günter Böhm przez Berlin uciekł na zachód, a następnie do Kanady. W 1960 ożenił się z meksykanką, z którą od roku 1983 mieszka w USA.

Często odwiedza Polskę, bowiem jest rodzinnym genealogiem. Jego rodzina, zarówno ta bliska, jak i ta dalsza, od pokoleń związana jest z terenami Wałbrzycha, Czarnego Boru, Jedliny, Unisławia Śląskiego i Mieroszowa.

W tym roku Günter Böhm na ręce Burmistrza Mieroszowa przekazał dla Biblioteki Publicznej w Mieroszowie , czterotomowe wydanie kroniki rodu Böhm. Opisuje ona dzieje wielu rodzin na przestrzeni kilku wieków, udokumentowane historycznymi spisami, mapami, rysunkami i zdjęciami. Kronika podpisana szczególną dedykacją, opatrzona komentarzem w języku polskim, zostanie udostępniona w czytelni Biblioteki Publicznej w Mieroszowie.

IMG_8691

IMG_8690

IMG_8677