Wyścig „Trek Enduro MTB Series”w Mieroszowie

30 marca 2018

W Mieroszowie wyścig wystartuje 29 września. Tegoroczny cykl „Trek Enduro MTB Series” składać się będzie z 3 edycji.

Rozmowy z miastami, nadleśnictwami i sponsorami prowadzimy w zasadzie od września ubiegłego roku. Wyciągnęliśmy wnioski z przeprowadzonych imprez i wprowadzamy nowe, lepsze rozwiązania. To sporo pracy, ale naszym celem jest dalszy rozwój imprezy – mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów

Dzień pierwszy to przede wszystkim wyścig i wieczorna integracja. Dzień drugi to „Whyte Racing” czyli szkolenia techniki jazdy poprowadzone przez Łukasza Szymczuka Mateusza Balińskiego. Będzie też Pokojowy Patrol, który podpowie, jak udzielić pierwszej pomocy. Nie zabraknie również testów rowerów takich marek jak Trek, Whyte.

Na stronie www.enduromtbseries.pl pojawiły się już szczegółowe informacje o charakterze odcinków specjalnych.

– Nie zdradza to w żaden sposób przebiegu trasy, ale ułatwia przygotowanie się do rywalizacji m.in. przez dobór opon, rozłożenie sił itp. Lekko zmodyfikowaliśmy też regulamin cyklu, w którym zmiany wynikają z naszych obserwacji z całego sezonu 2017 jak i głosów od samych zawodników – mówi Michał Lalik z 1Enduro.

Organizatorzy rezygnują np. z oklejania rowerów (pozostanie oklejanie tylko w kategorii hardtail), ale wprowadzają nieco większy rygor w punktualności startu na odcinkach specjalnych. W ramach imprezy nadal będzie rozgrywany Akademicki Puchar Polski, zaś kategorie wiekowe pozostaną bez zmian. W chwili uruchomienia zapisów (w drugiej połowie kwietnia) będzie możliwa rejestracja na wszystkie 3 imprezy, a pierwsze dwie grupy startowe będą dedykowane dla czołowych, najszybszych zawodników.

Przesieka:

16 czerwca – zawody, impreza „Plaża Party”

17 czerwca – szkolenia, testy

Szklarska Poręba:

7 lipca – szkolenia, testy

8 lipca – zawody

Mieroszów:

29 września – zawody, impreza

30 września – testy, wycieczka

Foto: użyczone